MojAndroid

Platforma rozšírenej reality spoločnosti Google, ARCore, bola výrazne úspešnejšia ako neskoršia verzia Project Tango. Je to pravdepodobne kvôli odstráneniu hardvérových obmedzení a následnému zavedeniu na konvenčné Android vlajkové lode. Jedna z predchádzajúcich aktualizácií ARCore SDK priniesla funkcie ako AR selfies, prístup k zdieľanej kamere, animáciu znakov v aplikáciách Sceneform AR a integráciu ARCore Element.

Zoznam zariadení sa rozširuje

Počet podporovaných zariadení pre ARCore sa tiež neustále zvyšuje, keďže najnovšie zariadenia ako Moto G7 séria, Oppo R17 Pro, Honor View 20, Nokia 8.1 boli certifikované na oficiálnu podporu ARCore. Teraz boli do tohto zoznamu pridané Huawei P30 a Huawei P30 Pro.

Podporovaná aj ešte nevydaná Moto One Vision

Zaujímavosťou je, že do zoznamu bola pridaná aj Motorola One Vision, ktorá ešte ani nebola oficiálne vydaná. Znamená to, že Exynos 9610 SoC, o ktorom sa hovorí, že bude srdcom Moto One Vision, bol teda považovaný za dostatočne výkonný pre výpočty v reálnom čase potrebné pre ARCore. Kamera a ďalšie potrebné senzory zjavne tiež dostali od Googlu schválenie. Samsung Galaxy A50 s rovnakým Exynos 9610 a Samsung Galaxy A30 s Exynos 7904 sú tiež certifikované pre Google ARCore.

Motorola One Vision alebo Motorola P40 (ako ju označujú v Číne) príde s 6,2-palcovým displejom s malým výrezom. Telefón bude mať duálnu zadnú kameru, z ktorých primárnou bude 48MP senzor využívajúci technológiu Quad Color Filter Array na snímanie lepších 12MP záberov. Očakáva sa, že telefón bude mať 3GB a 4GB RAM; 32GB, 64GB a 128GB úložisko a 3500 mAh batériu. Tieto špecifikácie unikli už dávnejšie, v súčasnosti stále nie je známe, kedy bude zariadenie oficiálne vydané.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+