MojAndroid

Google sa vo svojej snahe zmapovať celý svet aj pomocou 360° panoramatických záberov v Street View rozhodol pokračovať vo veľmi zložitých podmienkach arabskej púšte. Aby si Google poradil aj takomto “delikátnom prostredí”, ako ho nazval, umiestnil svoj Trekker na hrbe ťavy s menom Raffia. Pomocou Google Máp sa tak už teraz môžete prejsť po púšti Liwa.

Na virtuálnej ceste naprieč púštou sa stretnete s piesočnými dunami, ktoré dosahujú ohromujúcich výšku 25-40 metrov. Tieto zvlnené piesočné útvary boli domovom pre prvých osadníkov mladšej doby kamennej, vďaka čomu sa Liwa považuje za jedno z najstarších miest v Spojených arabských emirátoch. Vidieť môžete aj najväčšiu oázu na Arabskom poloostrove, ktorej pôvod siaha až k prvým kmeňom, ktoré sa tu usadili a založili obchodné centrum.

Všetky zábery si môžete pozrieť v galérii Street View.

Zdroj: Google

 

9.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+