MojAndroid

Niet pochýb o tom, že Google a Apple sú tak veľkými spoločnosťami, že ich poznajú ľudia z úplne celého sveta. Tieto firmy však majú medzi sebou obrovskú rivalitu, najmä pokiaľ ide o smartfóny, respektíve operačné systémy v nich (Android vs iOS). Jedno však ostáva. Aj takí giganti, akými sú Google a Apple si medzi sebou platia enormne veľké peňažné čiastky.

Možná veľká strata vyhľadávačov

Podľa najnovších informácií Google zaplatil spoločnosti Apple čiastku v rozmedzí 9 až 10 miliárd amerických dolárov za to, že predvoleným vyhľadávacím nástrojom v internetovom prehliadači Safari, ktorý sa nachádza taktiež na iPhonoch, ostane práve Google. Ak by Google nezaplatil, údajne by sa Apple pokojne rozhodlo napríklad pre vyhľadávač od spoločnosti Microsoft s názvom Bing. Google si zrejme uvedomuje, že obrovské množstvo ľudí vlastní práve iPhone. Títo jedinci, samozrejme, používajú Safari deň čo deň a Google by tak pravdepodobne prišiel o množstvo svojich “používateľov”, ktorý vyhľadávajú na internete informácie práve cez ich vyhľadávací nástroj.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Google aj Apple ponúkajú aplikáciu na sledovanie žien v Saudskej Arábii
Náš tip
Google možno bude dávať do Pixelov svoje vlastné čipsety
Náš tip
Ani Applu sa nevyhýbajú bezpečnostné chyby, Facetime vás môže odpočúvať
14.2.2019
Zdroj: Phone Arena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+