MojAndroid

Úspech hry Flappy Bird a jej 29 ročného autora Nguyena Ha Donga, ktorý na nej zarábal 50 000 dolárov denne je snom každého mobilného developera. Nikto by si však neprial obrovský tlak zo strany novinárov, obvinenia a údajné vyhrážanie smrťou, ktoré Nguyen zaznamenával. Rozhodol sa preto hru stiahnuť z mobilného ekosystému. Hneď na to sa však začali objavovať jeho klony s inými názvami a grafikou, no s identickou nemožnou hrateľnosťou. Iní developeri sa tak snažia svojimi klonmi priživoť na úspechu hry Flappy Bird a tak Google a Apple začali voči tomu bojovať. Obe spoločnosti totižto začali odmietať nové aplikácie so slovom “Flappy” v ich názvoch.

flappy bird

Informácie pochádzajú od vývojára Kena Carpentera z Vancouveru, ktorému bolo odmietnuté zverejnenie hry s názvom Flappy Dragon. Apple uvádza ako dôvod “pokus o využitie mena populárnej aplikácie”, pričom Google taktiež odmietol jej zverejnenie. Vývojár zverejnil na Twittri svoje pobúrenie pretože nevidí dôvod, prečo by nemala byť jeho aplikácia zverejnená kvôli hre, ktorá už v AppStore ani Google Play nie je. Dôvodom nespokojnosti je aj fakt, že obe spoločnosti umožnili zverejnenie desiatkam hier so slovom “Flappy” ešte predtým, než sa situácia okolo Nguyenovej hry skomplikovala. Podobnú situáciu zaznamenali aj iní developeri.

Ak ešte nepoznáte celý príbeh, ktorý sa schováva za hrou Flappy Bird, odporúčame vám prečítať si našu tému týždňa, na ktorú odkazuje TIP na článok.

Náš tip
Sága Flappy Bird – cesta jednoduchej hry až na samotný vrchol

Zdroj: phonearena

17.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+