MojAndroid

Jedna z najznámejších hier, Fortnite sa minulý rok dostala aj do obchodu Google Play. Tým umožnila fanúšikom hrať nielen na počítačoch a konzolách ale aj na mobilných zariadeniach. Neskôr spoločnosť Epic Games začala pridávať svoje vlastné pravidlá ohľadom poplatkov v hre bez vedomia partnerov Google a Apple. Podľa portálu 9TO5Google spoločnosť Google preto žaluje Epic za porušenie zmluvných podmienok.

Ako k tomuto sporu medzi spoločnosťami vlastne došlo?

Epic Games začala súdny spor so spoločnosťami Google a Apple hneď po tom, čo bola hra Fortnite odstránená z Obchodu Play a App Store. Príčinou odstránenia bolo porušenie dohody z dôvodu vytvárania poplatkov poza chrbát partnerských firiem. Počas tohto týždňa Google už podpísal opätovnú žalobu na spoločnosť Epic Games za “úmyselné” porušenie dohody s Google Play.

Americký gigant dodáva, že používatelia, ktorí si stiahli aplikáciu Fortnite a nechali si ju nainštalovanú v smartfóne budú môcť stále používať služby nákupov v hre. Nákupy v aplikácii sa však aj naďalej vyhýbajú platforme Google Play.

ako stiahnut fortnite
Foto: Redakcia

Žaloba od známej spoločnosti Apple prichádza po tom, čo súd rozhodol v prípade Epic Games vs. Apple. Rozsudok umožnil vývojárom poskytovať hráčom pri platbách link, ktorý im zobrazí výber z viacerých možností platby. Ďalšou podmienkou pre Epic je vyplatenie všetkých doterajších získaných príjmov, ktoré stále existujú na používateľských kontách aj po tom, čo bol Fortnite vymazaný za rovnaké porušenie podmienok z App Store.

Keďže sa obe spoločnosti od prípadu Epic vs. Apple odvolali, tak si Google musí riešiť problémy s poplatkami a aplikáciou Fortnite po svojom. Súdne dokumenty odhalili viac informácií o dohodách Androidu s OEM výrobcami a v súvislosti s pravidlami a dominanciou Obchodu Play v USA si Google pomocou súdov rieši vypracovanie inak sformovanej ďalšej žaloby.

Náš tip
Ustojí Epic Games svoj súboj s Google?

14.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+