MojAndroid

Ak patríte medzi fanúšikov podcastov, určite ste si už našli svoj obľúbený nástroj, ktorý vám umožňuje pohodlne spravovať všetky vaše odbery a počúvať obľúbené relácie. V obchode Play je takýchto aplikácií obrovské množstvo, no Google má teraz veľmi jednoduché a elegantné riešenie priamo v aplikácii Google pre Android.

Jednoduché funkcie priamo v aplikácii Google

Ak si teraz na svojom smartfóne otvoríte aplikáciu Google, prípadne Google Asistenta a vyhľadáte názov vášho obľúbeného podcastu, na prvom mieste by ste mali vidieť zoznam posledných epizód. A kliknete na ďalšie epizódy, zobrazí sa špeciálna stránka, kde už vidíte všetky informácie o podcaste aj posledné epizódy, ktoré môžete ihneď prehrať. Okrem toho ale uvidíte políčko “Subscribe”, vďaka ktorému môžete odoberať nové časti, no úplne najzaujímavejšia je ikonka v ľavom hornom rohu. Po kliknutí na ňu ste presmerovaní do nástroja pre správu podcastov vo vnútri aplikácie Google.

Tu môžete prehľadávať ďalšie podcasty, prihlásiť sa na ich odber či ich z vašich odberov vymazať. Podcasty tu nájdete rozdelené do kategórií, ale môžete ich aj ručne vyhľadávať. Okrem toho, na domovskú obrazovku si môžete pridať odkaz na túto časť aplikácie Google alebo dokonca skratku pre spustenie konkrétneho podcastu.

Iba základné funkcie a aj niekoľko bugov

Priamo v aplikácii Google tak môžete spravovať vaše odbery, no funkcionalita aplikácie je pomerne strohá. Nikde sme nenašli možnosť tieto podcasty sťahovať do pamäte zariadenia a aj prehliadanie kategórií bolo v podstate nemožné – akonáhle sme sa chceli posunúť v horizontálnom smere a prezrieť si viacero podcastov z konkrétnej kategórie, aplikácia sa vrátila do pôvodného stavu a zobrazila vrch zoznamu podcastov.

Napriek tomu ide o šikovnú funkciu, ktorá je navyše dostupná aj u nás. My sme ju bez problémov našli na viacerých našich zariadeniach bez ohľadu na to, či máme nainštalovanú Beta alebo plnú verziu aplikácie Google a či máme telefón v angličtine alebo v slovenčine. Aplikáciu máte pravdepodobne už nainštalovanú, ak nie, nájdete ju na tomto odkaze.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+