MojAndroid

Internetový gigant zverejnil nové Google API 23.2, ktoré prináša vývojárom aplikácií hneď niekoľko nových možností. Tou najzaujímavejšou a pre používateľov aj najdôležitejšou je pravdepodobne funkcia vytvárania grafických režimov pre dizajn aplikácie, pričom tieto režimy sú dynamické a prispôsobujú sa úrovni vonkajšieho osvetlenia, a teda aj časti dňa.

Táto novinka nie je vôbec náročná po logickej stránke a bolo už na čase, aby ju Google zakomponoval do svojho systému. Odteraz bude môcť vývojár aplikácie jednoducho vytvoriť špeciálny režim pre jednotlivé časti dňa tak, aby sa farby na obrazovke postupne upravovali na základe úrovne aktuálneho osvetlenia.

To znamená, že napríklad vo večerných hodinách bude mať aplikácia automaticky aplikovanú tmavú tému, zatiaľ, čo cez deň bude téma svetlá a pozadie aplikácie bude mať bielu farbu. Je skvelé vidieť, že Google myslí aj na takéto detaily a hoci už aj teraz existuje niekoľko aplikácií, kde je možné pracovať s denným a nočným režimom, tieto prvky museli doteraz vývojári implementovať od základov samostatne. Teraz im však Google podáva pomocnú ruku a veríme, že túto pomoc čo najväčšie množstvo z nich aj využije.

Zdroj: Android Developers via SvetAndroida

27.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+