MojAndroid

Google pracuje na kompatibilite operačného systému Android Wear s konkurenčnou platformou iOS od Applu. Táto má byť podľa zdroja blízkeho Googlu už takmer hotová a pripravená na testovanie. Otázne však je, či spoluprácu inteligentných zariadení s OS od Googlu povolí Apple, pre ktorého by znamenala priamu konkurenciu na poli nositeľných zariadení. Už čoskoro má totižto cupertínska spoločnosť začať predávať svoje prvé inteligentné hodinky Apple Watch.

Android Wear momentálne už údajne vie zobraziť upozornenia z iPhonu, na ktorom beží aplikácia podobná tej, ktorú je nutné nainštalovať aj na zariadeniach s Androidom. Podobne ako na Androide, aj na iOS dokáže zobrazovať informačné karty hlasového asistenta Google Now. Funkcionalita by sa samozrejme časom mala rozširovať o ďalšie aplikácie, otázne však stále ostáva, či spoluprácu medzi hodinkami s Androidom Wear a iPhonmi Apple nezatrhne. Hoci na trhu sa nájdu hodinky, ktoré dokážu s iOS spolupracovať, Google je úplne iná káva. Výrobca iPhonov by nemusel aplikáciu pre Android Wear vôbec schváliť a nebolo by to po prvý raz. Problémy v minulosti zaznamenali aj aplikácie, ako Google Voice či Google Maps. Problém by mohol nastať aj v samotnom názve, v ktorom sa podľa pravidiel obchodu Apple App Store nemôžu objavovať názvy konkurenčných platforiem.

Google zatiaľ tieto dohady nekomentoval. Kedy, a či vôbec, sa teda dočkáme kompatibility hodiniek s Androidom Wear sa uvidí až neskôr.

Zdroj: theverge

10.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+