MojAndroid

Aj vy ste si všimli, že sa na trhu objavuje čoraz viac zariadení pracujúcich s virtuálnou realitou? Napríklad na trhu MWC predstavili takéto zariadenia Sasmsung (Gear VR pre Galaxy S6) aj HTC (Vive). To nanzačuje, že rok 2015 bude pre VR veľmi silným a uvedomuje si to aj Google. Ten podľa najnovších informácií vytvoril špeciálny tím, na ktorého čele stojí Jeremy Doig, autor projektu Google Cardboard, a ktorého úlohou je vytvoriť špeciálnu verziu Androidu určenú pre zariadenia pracujúce na virtuálnej realite.

Google Cardboard c

Google chce vystihnúť tú správnu dobu na vstup do VR sveta, podobne ako pri smartfónoch s dotykovým displejom. Systém má byť dostupný bezplatne a zatiaľ nevieme, čo všetko bude ponúkať. V súčastnosti na jeho dokončení ale pracujú desiatky inžinierov a programátorov. Je viac než možné, že Google vytvorí akéhosi nástupcu Google Glass v kombinácii s Google Cardboard a toto zariadenie bude predávať s vlastným operačným systémom pre virtuálnu realitu. Necháme sa však prekvapiť a túto scénu budeme aj naďalej podrobne sledovať.

Náš tip
Google Cardboard – vyskúšajte virtuálnu realitu s vlastnoručne vyrobeným lacným zariadením

Zdroj: AndroidAndMe

7.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+