MojAndroid

Google zverejnil najnovšie čísla prezentujúce rozloženie jednotlivých verzií Androidu na trhu so smartfónmi a tabletmi. Ide o dáta zo zariadení, ktoré sa prihlásili do obchodu Play v čase od 25. apríla do 2. mája. Potešujúcou správou je takmer o polovicu väčšia skupina zariadení s najnovším Androidom Nougat. Tie aktuálne predstavujú 7,1% trhu, pričom minulý mesiac mali podiel len 4,9%.

Najpočetnejšou verziou Androidu zostála aj naďalej Android 5.x Lollipop, ktorý má aktuálne 32% zariadení. Hneď za ním je Android 6.0 Marshmallow, ktorý nájdete v 31,2% zariadení. Smutnou správou je ešte stále prítomnosť verzií ako Android Gingerbread, či Ice Cream Sandwich, ktoré by však do konca tohto roka mali z týchto štatistík zmiznúť. Akú verziu Androidu používate na svojom zariadení vy? Dajte nám vedieť v komentároch pod článkom.

Náš tip
Android 7.0 Nougat naďalej rastie, stále však veľmi pomaly

Zdroj: Google

3.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+