MojAndroid

Posledné štatistiky firmy Google, ktoré hovoria o rozdelení verzií operačného systému Android na trhu, sú zaujímavé. Hovoria najmä o tom, že najviac rastie verzia 2.3.3 Gingerbread. Tá od posledného výskumu (júl,2011) narástla o viac ako 20%. Prvé miesto však stále drží verzia 2.2 Froyo, ktorá však klesla zo 60% na 45,3%. Tieto údaje svedčia o tom, že mnoho zákazníkov update-ovalo svoje zariadenie na vyššiu verziu Androidu za cieľom vyššej bezpečnosti a opravenia chýb v systéme. Google zisťoval rozdelenie verzií na základe návštevnosti Android Marketu do 3. októbra tohto roku.

Na druhom konci verzií, kde sídlia 1.5 Cupcake a 1.6 Donut, sa toho moc nezmenilo. Oproti 3,6% v júli teraz obe tieto verzie spolu dosahujú 2,5%. Mierny skok zaznamenal aj tabletový Honeycomb, ktorý stúpol za 3 mesiace na 2-násobok svojej predošlej hodnoty, z 0,9 na 1,8%. Verzia 2.1 Eclair klesla o približne 6%.

Výsledky tejto štatistiky nie sú prekvapivé. Určite sa vždy nájde nejaké percento zariadení, ktoré budú fungovať pod staršími verziami Androidu, no rast vo vyšších verziách nás potešil. Mnohí svoj Android update-ovali s radosťou a s očakávaním, čo nové im prinesie verzia s vyšším číselným označením a mnohí ešte len čakajú, kedy sa aj ich zariadenie dočká update-u. Veľkú zmenu by mala priniesť očakávaná verzia Androidu Ice Cream Sandwich, ktorá by mala priniesť mnoho nových a zaujímavých funkcií. Uvidíme, ako to bude vyzerať na grafe po jej príchode, no dovtedy dúfame, že percentá budú pribúdať už iba vo verziách vyšších než 2.1.

Zdroj: AndroidCentral

5.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+