MojAndroid

Spoločnosť Google sľúbila, že s príchodom systému Android 9.0 Pie sa môžeme tešiť aj na vyššiu mieru bezpečnosti. Jedným zo spôsobov, ako sa to spoločnosť snaží dosiahnuť, je zabezpečenie záloh aplikácií uložených v cloude.

Vyššia bezpečnosť pre vaše dáta

Google už dlhšie ponúka službu Android Backup Service. Tá zálohuje údaje z aplikácií na cloudové servery Google. Využijete to najmä v prípade, keď si aktivujete nové Android zariadenie a sťahujete sem vaše aplikácie. Tie tituly, ktoré funkciu podporujú, sa stiahnu s vašimi predchádzajúcimi nastaveniami, čo je extrémne pohodlné.

Odteraz budú tieto zálohy v cloude zabezpečené ochranným prvkom na vašom zariadení. Či už pôjde o heslo, PIN kód alebo odtlačok vášho prsta, takto efektívne sa zvýši bezpečnosť vašich uložených údajov. Spolu s nastaveniami aplikácií sa totiž na cloudové servery zálohujú aj ďalšie dáta, ktoré môžu mať veľmi citlivý charakter.

Prístup nebude mať ani Google

Google pri tejto fičúre používa aj novú službu Google Cloud Titan Technology. Aj vďaka tomu je úroveň bezpečnosti naozaj skvelá. Bude platiť aj to, že ani sám Google nebude mať prístup k údajom, ktoré do cloudu nahráte, resp. tu budú nahraté v zašifrovanej podobe a dešifrujú sa až po zadaní bezpečnostného prvku na vašom zariadení. Ide síce možno iba o drobnosť, no z globálneho hľadiska robí Google správne kroky na ceste k bezpečnejšiemu používaniu jeho služieb.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+