MojAndroid

Google urobil veľký krok a na MWC 2015 oznámil, že spúšťa vlastnú platobnú službu Android Pay. Vyhlásenie podal Sundar Pichai, senior videprezident pre Google produkty a spomenul v ňom hneď niekoľko podstatných faktov a informácií. Služba bude dostupná celosvetovo a má úplne nahradiť platobné karty, ktoré dnes so sebou nosíte. Služba bude podporovať aj platby cez token, pričom výbornou správou je fakt, že údaje o karte budú uložené lokálne (a samozrejme šifrované) v zariadení a tak platby budete môcž vykonávať aj offline, bez prístupu na internet.

Ako to už pri Googli býva zvykom, developeri si môžu stiahniť API tejto služby a implementovať ju do svojich aplikácií. Android Pay nenahradí aktuálne používanú službu Android Wallet, no stane sa jej súčasťou. Platby budú prebiehať cez technológiu NFC a podporované budú aj biometrické bezpečnostné prvky – teda prihlásenie sa a potvrdenie platby odtlačkom. Jednými z prvých zariadení, ktoré túto službu budú podporovať, sú mobilné novinky Samsung Galaxy S6 a Samsung Galaxy S6 Edge. Viac informácií, ako aj presný dátum spustenia tejto služby, prinesie Pichai až na májovej konferencii Google I/O 2015.

Ďakujeme partnerom Orange a Samsung za pozvanie na výstavu MWC 2015 v Barcelone.

Zdroj: AndroidCentral

2.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+