MojAndroid

Android MarketGoogle vo svojej oficiálnej správe oznámil, že na Android Market-e je aktuálne 38.000 aplikácií. Toto číslo predstavuje až 70% nárast aplikácii oproti minulému štvrťroku. Posledné štatistiky ukazujú, že na Android Market je pridávaných 8-10.000 nových aplikácií každý mesiac. Android je stále viac obľubenejšou platformou pre užívateľov ale aj vývojárov.

Android sa stal populárny predovšetkým v Amerike, po nástupe prvého Android telefón T-Mobile G1 zaznamenali obrovský úspech hlavne telefóny Motorola Droid (Milestone) a samozrejme Google Nexus One. Tieto dva telefóny sú aj často prirovnávané k telefónu iPhone od Apple.

Publicita a záujem o Android pritiahol aj vývojárov. Google má prepracovaný program podpory pre vývojárov, ktorého súčasťou je aj rozdávanie nových telefónov za účelom testovania a vývoja nových aplikácií (napr. aj Google Nexus One).

Android OS sa pomaličky dostáva aj do tabletov a netbookov a tak bude pravdepodobne priamo konkurovať aj poslednej novinke Apple iPad.

Na našej stránke sa ostupne objavujú testy a tipy na zaujímavé Android aplikácie a Android hry. Databázu postupne rozširujeme. Pokiaľ máte tipy na zaujímavé aplikácie pre Android, napíšte nám.

Zdroj: Google, AppScout

22.4.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+