MojAndroid

Posledných pár mesiacov sa v spoločnosti Google rozhodovalo o segmentácií  trhu pre operačný systém Android. Až doteraz  hlavným zdrojom aplikácií tretích strán bol Android market, ale to sa už čoskoro zmení.

Spoločnosť  Verizon, ktorá bola spojencom Google v masovej distribúcií  Androidu, spúšťa svoj vlastný obchod s aplikáciami. Tento je zatiaľ zobrazený priamo v aplikácií Android marketu a je dostupný len pre zákazníkov siete Verizonu. S rovnakým úmyslom

plánuje príchod na trh aj spoločnosť Amazon   a nie je pochýb že ďalší budú pribúdať.  Podľa vyjadrenia  Google CEO Erica Schmidta je hlavnou úlohou vytvorenia viacerých alternatív k Android marketu zarábanie peňazí pre ľudí programujúcich aplikácie.

Každopádne kľúčovým obchodom pre sťahovanie a nakupovanie aplikácií ostane i naďalej market od spoločnosti Google.  Príchod ďalších alternatív je pre koncového zákaznika len pozitívom. Uvidíme, čo nové ponúknu a či budú nejaké nové možnosti sťahovania a kupovania aplikácií dostupné aj pre Slovensko.

27.10.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+