MojAndroid

Hoci Google preview verziu najnovšieho Androidu L uvoľnil už dávnejšie, do našich zariadení sa vo finálnej verzii dostane v podobe aktualizácie najskôr pravdepodobne až niekedy koncom roka. Hoci L-ko ešte ani poriadne nebolo dokončené, už teraz sa objavujú informácie o tom, že Google pracuje na ďalšej verzii. Zmienka o novom operačnom systéme sa objavila na stránke Android Source Code, kde sa konkrétne písalo o experimentálnej funkcii Logcat, ktorá má slúžiť ako Android debugging nástroj najmä developerom.

Samozrejme, v tejto chvíli je ešte priskoro na to, aby sme spomínali nejaké konkrétne funkcie, ktoré by mohol novší Android ponúknuť. Zmienka o Androide M však aspoň potvrdzuje, že Google ešte nemieni upustiť od systému názvov svojho OS. Ten sa riadi podľa abecedy, pričom každá väčšia aktualizácia nesie meno sladkej pochúťky. Naposledy to bol Android KitKat, nový Android L by mal byť Lion alebo Lemon Meringue Pie.

Zdroj: androidcommunity

24.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+