MojAndroid

Experimenty nie sú pre Google Alphabet ničím nezvyčajným. Však zastrešujú projekty ako ARA, Boston Dynamics či Android Auto. Nie je preto vôbec prekvapením, že sa Alphabet zaujíma aj o experimenty v softvérovej oblasti. Už dávnejšie spustil web Chrome Experiments, kde boli umiestnené experimenty pre prehliadač Chrome. Dnes do rodiny experimentálnych stránok pribudla ďalšia s názvom Android Experiments.

CMQZKBlWgAAFTUW

Webstránka Android Experiments je jednak miestom, kde nájdete všetky aplikácie dokazujúce nekonečné hranice Androidu, a rovnako je aj miestom, kde by sa mali inšpirovať vývojári pri vývoji svojich nových titulov. Google dokonca prijíma návrhy developerov, ktorí by chceli na tomto webe svoje aplikácie. Samozrejme, ich aplikácie musia byť niečím výnimočné a jedinečné. Aplikácie zobrazené na novom webe nebudú nijako zvýraznené v obchode Play (aspoň pre zatiaľ), no je pre ne dostatočnou reklamou, že si ich Google vybral.

android-experiments

Aktuálne sa v projekte Android Experiments nachádza 20 aplikácií, ide pritom o tituly pre Android Wear hodinky a smartfóny či tablety. Spoločným ukazovateľom je jednoznačne umeleckosť a netradičnosť, pričom každý z titulov má svoje čaro. Musíme sa priznať, že o množstve z týchto aplikácií sme nikdy nepočuli, a tak máme čo dobiehať. Na ich krátku prezentáciu vám odporúčame video umiestnené nižšie, prípadne priamo web Android Experiments, kde sa o jednotlivých tituloch dozviete viac. Takmer všetky sú navyše dostupné bezplatne na stiahnutie.

Zdroj: AndroidExperiments

13.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+