MojAndroid

Z obchodu Google Play sa za posledné roky stal moloch plný tisícok kvalitných a aj nekvalitných aplikácií a hier. Bežný človek sa v takom množstve poľahky stratí a často môže jeho pozornosti ujsť kvalitná a práve preňho užitočná aplikácia prípadne zábavná hra. A práve z tohto dôvodu Google posledný rok zverejňuje sekciu Android Excellence, teda vybrané najobľúbenejšie aplikácie a hry. V poslednom štvrťroku 2017 sa do sekcie dostali niektoré známe ale aj menej známe aplikácie a hry.

Najznámejšou aplikáciou je jednoznačne LinkedIn patriaca k rovnomennej sociálnej službe na zdieľanie životopisov pri hľadaní práce. Z ďalších aplikácií stojí za zmienku Musixmatch, ktorý vám zobrazí texty piesní, ktoré práve vo svojom telefóne počúvate. Aplikácia Yazio vám spočíta kalórie v jedle alebo vypracuje nutričný plán na diétu ak chcete pár kíl zhodiť. Turistov a cyklistov zaujme ViewRanger a tých, čo radi točia videá, šikovný Video Editor od WeVideo Inc.

Z hier stojí za zmienku hlavne veľmi pekne kreslená adventúra Old man´s journey  s podmanivou hudbou a postapokalyptická hra Last day on Earth: Survival. Grafický vyspelejšie hry reprezentujú online FPS strieľačka Modern Combat Versus a letecký simulátor z druhej svetovej vojny War Wings. Priaznivcov seriálov možno zaujmú The Walking Dead: No Man´s Land a Futurama: Worlds of Tomorrow.

Celý zoznam ocenených Android Excellence aplikácii a hier.

Zdroj: Android Authority

15.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+