MojAndroid

Už dlho platí v obchode Play pravidlo, že zakúpenú aplikáciu môžete vrátiť. Niekdajšie pravidlo, podľa ktorého ste mali možnosť aplikáciu vrátiť bez udania dôvodu do 15 minút, sa v roku 2014 zmenilo a odvtedy je možné aplikáciu vrátiť až do dvoch hodín od kúpy. Odvtedy Google zaviedol mnohé ďalšie pravidlá, ktoré sa viažu na konkrétny typ platby. Stále ale platí, že platenú aplikáciu môžete vrátiť do dvoch hodín od kúpy. Na vrátanie peňazí však možno budete musieť čakať až niekoľko dní.

Nové platby, nové pravidlá

Až doposiaľ bolo najčastejším prípadom takmer okamžité vrátenie platby v priebehu 15 minút. Google však teraz informoval o tom, že toto časové okno na vrátenie platby sa môže predĺžiť až do štyroch dní. Vy tak síce môžete bez obáv aplikáciu vrátiť ihneď po kúpe, no to ešte neznamená, že vám budú rovnako rýchlo vrátenie aj peniaze, ktoré ste za aplikáciu zaplatili.

Google však výrazne zmenil a rozkategorizoval spôsoby vrátenia platby v závislosti od toho, o akú platbu išlo. Pred piatimi rokmi, kedy vzniklo pravidlo možnosti vrátenia aplikácie do dvoch hodín, sme však ešte stále pomerne často kupovali aplikácie v obchode Play pri ich inštalácií. Dnes sú však oveľa bežnejšie platby za mikrotransakcie či rôzne formy predplatného, kde platia trochu iné pravidlá.

Nákup aplikácie si dvakrát premyslite

A zrejme aj preto sa v Google rozhodli poistiť sa pre prípad, že bude potrebné overiť, či máte nárok na vrátenie peňazí za tieto platby. V každom prípade, odteraz si vždy rozmyslite, či si aplikáciu skutočne chcete kúpiť a nespoliehajte sa na to, že ak sa vám pri prvej skúške nezapáči, peniaze za ňu uvidíte ihneď späť na vašom účte.

17.6.2019
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+