MojAndroid

Je zrejmé, že systém Android prešiel v posledných rokoch obrovskými zmenami. V súčasnosti ponúka toľko funkcií, že existuje čoraz menej dôvodov spraviť na zariadení ROOT. Google si to aj uvedomuje a nové funkcie v Androide sa snaží aj ochrániť. Je viac, než pravdepodobné, že v opačnom prípade by ich výrobcovia smartfónov zmenili podľa seba či v horšom prípade úplne odstránili.

Náš tip
Samsung Galaxy S7 a S7 edge: Začína aktualizácia na Android 7.0 Nougat (doplnené)

android-7-0-nougat-for-htc-10-1

Dokumentácia k systému ukázala, že Google zakazuje výrobcom meniť vzhľad a funkcie notifikácií v systéme Android 7.0 Nougat. Výrobcovia musia zachovať funkcie aktualizácie upozornení, ich odstránenia, rýchle odpovede a zoskupovanie notifikácií v takom stave, ako popisuje dokumentácia systému. V opačnom prípade nezískajú podporu pre Google služby.

To je skutočne radikálne opatrenie, ktorému sa väčšina výrobcov bude musieť podvoliť. Hoci výrobcovia sa tomu možno netešia, my sme radi, že Google sa snaží ochrániť vzhľad a funkcie svojho systému, aby používatelia mali aspoň sčasti taký zážitok, ako mienil Google.

Zdroj: CDDAndroid Police via Android Central

12.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+