MojAndroid

Problém s vyblednutými farbami, slabším kontrastom a pomalými reakciami fotoaparátu v najnovšej vlajkovej lodi Googlu má odstrániť aktualizácia systému na Android 4.4.1 KitKat. Google informoval o existencii tejto verzie len pred pár hodinami a prví používatelia už začínajú získavať aktualizáciu vo svojich zariadeniach formou OTA. Ak ste majiteľom Nexus 5 a zatiaľ ste aktualizáciu nezískali, na konci článku nájdete odkaz na stiahnutie aktualizácie do počítača (build KOT49E), ktorý zverejnil portál Android Police.

Recenzia Nexus 5

V tomto momente nie je dostupný ucelený zoznam zmien, ktorých sa Nexus 5 dočkal, no spomenieme si aspoň niekoľko postrehov od čitateľov. V prvom rade sa jedná o opravu spomínaných problémov s fotoaparátom. Reproduktor smartfónu je teraz o niečo hlasitejší, čo je mimochodom tiež jeden z problémov, na ktorý sa majitelia smartfónu sťažovali. Zrýchlenie sa prejavilo aj pri tvorbe HDR+ fotografií, opravená bola podpora Exchange, tlačidlá widgetu s ovládacími prvkami majú nové ikony a notifikačná dióda bliká rýchlejšie (raz za 8 sekúnd).

Podľa reakcií používateľov sa aktualizácia sprístupňuje aj pre iné zariadenia, ako je  Nexus 4 alebo tohtoročnú verziu Nexus 7 (zatiaľ len pre LTE model). V tomto prípade sa nejedná o takú významnú aktualizáciu, ako pri Nexuse 5, no majitelia týchto zariadení sa môžu tešiť z tradičných opráv drobných chýb a nedostatkov. Nižšie nájdete opäť odkazy na stiahnutie aktualizácie do svojho zariadenia. Ak sa rozhodnete nahrať aktualizáciu pomocou adb sideload, môžete využiť náš návod, ktorý sme zverejnili pre Nexus 7 na tomto odkaze. Je veľmi dôležité, aby ste nezabudli zmeniť názov súboru v návode za názov súboru, ktorý si stiahnete. Nezabúdajte, že aktualizáciu robíte  na vlastné riziko a portál MojAndroid.sk nezodpovedá za prípadné poruchy na vašom zariadení.

Náš tip
Nexus 5: Aktualizácia na Android 4.4.1 vylepší kvalitu fotografií

Odkazy na stiahnutie z Google serverov: 

Nexus 5

Android 4.4 KitKat5 palcov
Snapdragon 800, 4-jadrový, 2,3 Ghz 1080 x 1920 pixlov, 445 PPI
2 GB8 Mpix
16/32 GBFull HD, 1080p pri 30 FPS

Zdroj: androidpolice

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
6.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+