MojAndroid

Články Google AMP existujú už nejaký ten mesiac a našim čitateľom ich prinášame aj my. Ide o formát článkov, ktoré sa načítavajú oveľa rýchlejšie vo veľmi prehľadnej forme, ak článok vyhľadávate v Google na mobilnom zariadení. Zobrazovanie článkov je skutočne šikovné, no horšie je to s ich zdieľaním. Teraz Google vyriešil aj to.

Ak sa na vašom zariadení zobrazí AMP článok, v skutočnosti sa zobrazuje upravený pôvodný článok. Tento výsledok má ale iný URL odkaz a ak chcete článok s niekým zdieľať, môžete sa dostať do problémov. AMP články sa totiž zobrazujú iba na mobilných zariadeniach. Ak zdieľate odkaz na AMP článok a niekto si ho chce zobraziť na počítači, nezobrazí sa.

Nie je to ale veľký problém, stačí odstrániť začiatok URL v znení “https://www.google.com/amp/”, no to nie je praktické a nie každý toto riešenie pozná. Teraz ale Google implementoval jednoduchú a elegantnú novinku. Pod hlavným odkazom je aj jednoduché tlačidlo pre zobrazenie URL pôvodného článku. Takto sa môžete prekliknúť na plnú verziu stránky s článkom, alebo ho jednoducho zdieľať vo svojej originálnej podobe.

Novinku sme vyskúšali a môžeme skonštatovať, že funguje bez akýchkoľvek problémov. Hoci šlo iba o drobný nedostatok, je skvelé vidieť, že Google chce svoju technológiu ponúkať širokej verejnosti a nie iba technicky zdatným používateľom. Okrem toho, v najbližších týždňoch bude aktualizovaná aj mobilná aplikácia Google, prostredníctvom ktorej bude možné automaticky zdieľať odkaz na originálny článok pri prezeraní AMP článkov.

Zdroj: The Next Web

8.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+