MojAndroid

Vo februári predstavila spoločnosť Google funkcionalitu AMP (accelerated mobile pages). Ide o možnosť, kde tvorcovia stránok môžu pomocou automatizovaných nástrojov alebo doplnkov vytvoriť AMP verziu svojich stránok, ktoré sa načítajú rýchlejšie ako ostatné stránky v rámci vyhľadávania. Je to spôsobené rôznymi obmedzeniami, kompresiou zahrnutých obrázkov / videí a ukladaním na server spoločnosti Google.

Funkcionalita AMP začínala v rámci mobilného vyhľadávania Google

Podpora funkcionality AMP bola najskôr obmedzená len pre výsledky vyhľadávania Google na mobilných zariadeniach, neskôr nasledovala podpora aplikácie Google + a ďalších z dielne spoločnosti Google. Teraz prichádzajú AMP odkazy aj do prostredia Google Feed (niektorým používateľom známe ako prostredie Google Now). Malý odznak pri odkaze naznačuje, že ide práve o službu AMP.

Náš tip
Získajte funkcionalitu Google Now aj pre váš Nova Launcher Beta│APK

V rámci služby sú najčastejšie sťažnosti od používateľov najmä na možnosti prepojenia na úplnú verziu stránky. Táto možnosť nie je k dispozícii jedným kliknutím a tak to môže pomerne spomaľovať niektorých používateľov. Rovnako nepríjemnou správou je, že službu AMP nie je možné úplne vypnúť, v prípade, že o ňu nemáte záujem.

Náš tip
Google predstavil novú desktopovú aplikáciu na synchronizáciu s Google Drive a Google Photos

Poznáte funkcionalitu AMP? Využívate rýchlejšie načítanie stránok pre rýchle prehliadanie obsahu od spoločnosti Google? Vylepšili by ste službu AMP? Svoje postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: androidpolice

17.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+