MojAndroid

Google dnes na svojom oficiálnom blogu informoval o novej aplikácií, ktorú ponúkne svojim zákazníkom – Inbox. Ide o novú e-mailovú aplikáciu od tvorcov Gmailu, ktorá sa však na Gmail nepodobá, a ani sa podobať nechce. Ide o alternatívny titul s množstvom inovácií a hlavne odlišnou myšlienkou, ktorá dáva do popredia len tie dôležité informácie a funkcie. Tak napríklad, e-mail môžete poslať “bundle” skupine ľudí (napr. @mojandroid.sk), podobné správy sa vám zobrazia v jednej skupine a priamo z prostredia aplikácie si môžete k jednotlivým správam pridať aj upozornenia, aby ste nezabudli na dôležitú schôdzku alebo stretnutie.

Okrem toho prináša Inbox aj ďalšie zaujímavé funkcie, ktoré ste mohli vidieť na vyššie priloženom videu. Nikto netají, že sa tím stojaci za vývojom tejto aplikácie inšpiroval aktuálne používanými titulmi (ako napr. Mailbox), no Inbox je momentálne braný skôr ako experiment, takže nikto žiadny copyright nerieši. Inbox je momentálne dostupný pre obmedzenú skupinu ľudí a ďalších bude možné pozvať pomocou pozvánok, ako to bolo pri začiatkoch Gmailu. Ak ale nechcete čakať na pozvánku od priateľa, môžete poslať e-mail na inbox@gmail.com a možno sa nad vami Google zľutuje a pošle vám pozvánku on sám :-)

bigtopblog_fullres

Mne sa Inbox veľmi pozdáva a beriem ho ako štýlovejšiu náhradu za Gmail, ktorý ponúka rovnako prospešné funkcie a vlastnosti. Aplikácia sa v najbližších mesiacoch bude určite ďalej rozvíjať a teším sa na novinky, ktoré prinesie. Pochybujem však, že ma donúti odinštalovať si Gmail, ktorý je jednoznačne najpoužívanejšou aplikáciou v mojom smartfóne. Ako sa Inbox pozdáva vám? Nahradíte ním Gmail, keď získate pozvánku, alebo zostanete verní starej-dobrej klasike?

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Google

22.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+