MojAndroid

Pred niečo vyše mesiacom sme vám priniesli informáciu o tom, že Google Allo by mal byť čoskoro dostupný vo webovej verzii. Teraz nastal ten deň a Allo konečne prichádza aj vo webovej verzii pre počítače. Zatiaľ ale nie pre každého používateľa.

Používatelia iOS majú zatiaľ smolu

Podmienkou je, že pre správne fungovanie webovej verzie musíte mať Android zariadenie. Ak si spomínate, podobné obmedzenie mala svojho času aj služba WhatsApp, keď prvýkrát prišla vo webovej verzii. To, samozrejme, pre Android používateľov nie je problém, no kladie to bariéru väčšej popularite aplikácie, keďže ju vo webovej podobe nebude možné používať na komunikáciu so všetkými vašimi známymi.

Allo vo webovej verzii má so službou WhatsApp ešte ďalšie spoločné črty. Spustenie služby je totiž presne rovnaké – prostredníctvom svojho telefónu musíte naskenovať QR kód, ktorý sa objaví na obrazovke vášho počítača a následne bude váš telefón spárovaný s počítačom a vy môžete využívať Allo aj v okne vášho prehliadača.

Zatiaľ iba pre Chrome

Poslednou podmienkou pre používanie služby je aktuálne nutnosť využívania prehliadača Google Chrome. To pre väčšinu používateľov nebude problém, no pre viacerých to bude obmedzenie, ktoré ich iba znovu odradí od používania služby od Google. Ak chcete službu Google Allo používať aj vy, uistite sa, že máte vo svojom Android zariadení poslednú verziu aplikácie a že na vašom počítači sa prihlasujete cez Google Chrome.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: GSM Arena

16.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+