MojAndroid

Spoločnosť Google predstavila počas konferencie Google I/O pred niekoľkými mesiacmi hneď dve nové aplikácie. Google Duo je už dostupný v obchode Play a umožňuje uskutočňovanie video hovorov. Chatovacia aplikácia Allo by mala byť predstavená už čoskoro a teraz narastá aj množstvo uniknutých informácií o tejto novej aplikácii.

Včera sme vám priniesli pohľad na prostredie aplikácie, no dnes máme k dispozícii množstvo ďalších detailov o tom, ako bude aplikácia fungovať a aké možnosti ponúkne. Titul ponúkne end-to-end šifrovanie, takže sa používatelia nebudú musieť obávať o bezpečnosť a súkromie. Okrem toho budú dostupné aj inkognito chaty a chýbať nebudú ani správy s nastavenou dobou expirácie. Tento čas sa bude pohybovať od 5 sekúnd do jedného týždňa, takže tento druh správ bude možné použiť pri viacerých príležitostiach.

Zatiaľ sa ale v aplikácii nezobrazuje odpočet do času, kedy sa správa automaticky odstráni, no to je iba prípad testovacej verzie aplikácie a vo finálnej podobe to môže byť inak. Okrem toho aplikácia ponúkne zabudovaný nástroj na vyhľadávanie, na ktorý sa už teraz tešíme. Niečo podobné v mnohých komunikačných službách chýba a ak budete prostredníctvom aplikácie v kontakte s množstvom známych a priateľov, je veľmi pravdepodobné, že skôr či neskôr takýto nástroj budete potrebovať. Toto vyhľadávanie bude prepojené aj s Google Asistentom a prostredníctvom tejto aplikácie budete môcť vyhľadávať aj informácie, ktoré nie sú obsiahnuté vo vašich správach. Uvidíme, aké ďalšie zaujímavé novinky aplikácia prinesie a hoci ešte nemáme k dispozícii presný dátum predstavenia finálnej verzie, naozaj to nemôže byť veľmi vzdialené. Ak chcete mať prístup k aplikácii medzi prvými používateľmi, kliknite na widget nižšie a registrujte sa už dnes.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: PhoneArena

23.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+