MojAndroid

Google neustále pracuje na zdokonaľovaní svojich vlastných Android aplikácií a dnes prináša vylepšenia a novinky hneď pre tri zo svojich služieb. Významných vylepšení sa dočkala Google Camera, lepšiu integráciu so službou Drive bude poskytovať aplikácia Gmail a menší update získala aj aplikácia Google Search.

Najvýznamnejší posun vpred zaznamenala aplikácia fotoaparátu od Google. Nová verzia 2.3.017 teraz prichádza s podporou pre systém Android Wear. Spolu s tým bol vylepšený aj panoramatický mód, ktorý je teraz jednoduchšie ovládateľný. Pre zhotovovanie panorám a 360° panorám bol pridaný aj sprievodca, ktorý má pomôcť vytvoriť čo najlepšie zábery.

Aktualizáciu získala aj aplikácia Gmail. Tá je v najnovšej verzii 4.9 ešte viac prepojená so službou Drive. V predošlej aktualizácii pribudla možnosť ukladať prílohy z mailov priamo do cloudového úložiska Drive. Teraz je možný aj opačný proces – súbory z Google Drive môžete pridávať priamo do mailov ako prílohu. Proces pritom nie je vôbec zložitý a nijako sa nelíši od štnadardného pridávania príloh k mailu.

Malú aktualizáciu získala aj aplikácia Google Search. Zatiaľ nie je zrejmé, aké novinky prináša a pravdepodobne iba opravila nejaké chyby či vylepšila stabilitu. Všetky tieto aktualizované aplikácie si môžete už teraz stiahnuť vo forme APK súborov pomocou odkazov nižšie, alebo môžete počkať, kým Google uvoľní aktualizácie aj pre vás.

Zdroj: xda

10.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+