MojAndroid

Internet môže byť veľmi zradným miestom čoho si je veľmi dobre vedomý aj Google. Aj preto ku dňu bezpečného internetu nepovzbudzuje používateľov len ku kontrole zabezpečenia svojich služieb, ale vydáva aj súbor odporúčaní, ako by sa mali správať pri jeho používaní. Konkrétne o tom, ako udržať v bezpečí smartfóny s operačným systémom Android.

Náš tip
Google Drive rozdáva 2 GB voľného miesta za bezpečnostnú prehliadku účtu

Jedným zo základných odporúčaní, ktoré Google spomína je, aby používatelia sťahovali aplikácie len z obchodu Play. Aplikácie sú na škodlivý softvér skontrolované niekoľkými rôznymi metódami, ktoré by mali väčšinu škodlivých aplikácií úplne odfiltrovať. Samozrejme, vždy sa môže stať, že nejaká cez ochranu prejde, akonáhle je ale označená ako škodlivá, je z obchodu odstránená alebo zablokovaná.

Inými tipmi pre bezpečnejšie mobilné zariadenia je používanie ochrany uzamykacej obrazovky, či zapnutie Android Device Managera, pomocou ktorého je možné zariadenie v prípade straty na diaľku lokalizovať, zablokovať alebo úplne vymazať. Svoje dáta by ste mali chrániť aj zapnutím šifrovania. To Google natívne podporuje v novších verziách Androidu, či v nových Nexusoch, ktoré sú ním vybavené. Ak váš smartfón nie je Nexus a nemáte ani novší Android, tak môžete šifrovanie zapnúť manuálne v nastaveniach. A zabúdať by ste nemali ani na kontrolu povolení aplikácií.

device_manager (1)

Zdroj: androidcommunity

11.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+