MojAndroid

Akvizícií nie je nikdy dosť, povedali si zahraniční giganti a odkrojili malý kúsok zo svojich finančných zásob. Ku koncu 33. týždňa tohto roka nakupoval opäť Google, ale aj jeho priama konkurencia, vyhľadávač Yahoo. Aké spoločnosti či startupy prijali pod svoje krídla?

Spoločnosť Google kúpila tím stojaci za aplikáciou Jetpac. Tá je známa najmä na platforme iOS a to tým, že dokáže rozpoznať vizuálny obsah a vytiahnuť z neho zaujímavé údaje, ktoré potom pričlení k lokalite, kde bol obsah nasnímaný. V praxi to funguje asi tak, že Jetpac spočíta počet bradatých ľudí či hipsterov na fotografii v sociálnej sieti Instagram a ku lokalite, kde bola snímka zhotovená, pridá popis “hipster zone” alebo na ňu upozorní ženu, ktorá vyhľadáva bradatých mužov. Okrem fotografií ale Jetpac vyhodnozuje aj videá, v ktorých vie v reálnom čase rozpoznať objekty. To by Google mohol použiť v aplikácii Goggles, ostatné funkcie zrejme použije na vylepšenie svojich máp. Suma za akvizíciu nie je známa, no vieme, že aplikácia bude stiahnutá z App Store a jej podpora skončí ku 15. septembru.

team_jetpac_in_vegas

Vyhľadávač Yahoo si ku koncu týždňa taktiež polepšil. Odkúpil startup s názvom ClarityRay, ktorý sa spočiatku zaujímal o internetovú reklamu a spôsob, ako na nej zarobiť aj po blokovaní zo strany používateľa. Dnes sa ale spoločnosť venuje skôr bezpečnosti reklamných systémov a odhaľovaniu podvodov. Aj v tomto prípade je suma za akvizíciu neznáma.

Spojenie s Yahoo nám umožní urobiť ďalšie kroky (či skôr skoky) ku tomu, čo je našou víziou a veľmi nás to teší. Táto jedinečná životná príležitosť umožní masovú produkciu našej technológie, vplyvu a ideí do absolútneho popredia v našom odbore, zatiaľ čo budeme pracovať s úžasným tímom, ktorý zdieľa našu vášeň. Sme hrdí na to, že môžeme volať Yahoo “domovom”.

Yahoo chce pomocou startupu ClarityRay vylepšiť najmä bezpečnosť reklamného systému, ktorý ponúka ako konkurenciu pre Google Ads.

Zdroj: TechCrunch(2)

16.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+