MojAndroid

Každý z nás pozná ten nepríjemný moment, keď si uvedomíme, že sme niečo stratili. Či už je to mobil, alebo peňaženka, dnes už tento problém nemusí byť taký kritický. Mnohí ľudia používajú sledovacie čipy, ktoré ich zariadenie, prípadne iný predmet, dokážu lokalizovať. Jeden používateľ na Reddite sa rozhodol porovnať AirTag od Apple a čip na Android od Pebblebee. Systém od Google neobstál v teste veľmi dobre. Informuje o tom internetový portál 9to5Google.


Mohlo by vás zaujímať:

Evolúcia inteligentných hodiniek Galaxy Watch: nová podoba hodiniek

CMF by Nothing uviedlo Phone 1, Buds Pro 2 a Watch 2 Pro. Dva produkty kúpite oficiálne aj na Slovensku

Google Peňaženka pracuje na podpore elektronických pasov


Android využíva systém od Google

Technologický gigant Google už nejaký čas dozadu sľúbil podobné sledovacie čipy pre Androidy ako ponúka Apple. Mali fungovať v spolupráci s aplikáciou Find My Device (Nájdi svoje zariadenie). Pre Android zatiaľ ponúkajú čipy tri značky – existujú dve zariadenia od Chipolo, tri od Pebblebee a nedávno svoje riešenie predstavila Motorola. Vo funkcionalite sú značne limitované a kvalitou sa AirTagu nevyrovnávajú. Google ale vraj pracuje na vylepšeniach.

Porovnanie: AirTag vs. Pebblebee

Používateľ na Reddite sa rozhodol podrobiť konkurenčné zariadenia testu. Cez poštu v USA poslal balík, ktorý obsahoval oba sledovacie čipy. AirTag sa správal podľa predpokladov, počas svojej cesty poskytol aktuálne informácie o svojej polohe, ale aj o polohe vozidla smerujúceho do skladu a samotnú destináciu skladu. Pebblebee už bol na tom horšie. Informáciu o svojej polohe poskytol, až keď dorazil do skladu. Neskôr však tvrdil, že naposledy bol signál nájdený v dome používateľa.

Používateľ nešpecifikoval, ktorý čip využil | Zdroj: Pebblebee

Následne počas cesty zo skladu do finálnej destinácie AirTag neustále informoval o svojej polohe, zatiaľ čo Pebblebee bol nešťastne zaseknutý na domácej adrese. Z testu teda vyplýva, že Google systém sa zatiaľ porovnávať s Apple nemôže. Sľubované funkcie taktiež pripravujú až príliš dlho.

Veľkým problémom tohto systému je jedno konkrétne nastavenie. Nájdi svoje zariadenie reportuje svoju lokáciu iba vtedy, keď sa nachádza v tzv. “oblasti s vysokou premávkou.” Nie je presne jasné, čo si Google pod týmto pojmom predstavuje, ale neznáme cesty a sklad uprostred ničoho tam zrejme nepatria. Vďaka tomu je Android značne limitovaný.

Náš tip
Ktorý výrobca smart hodiniek je jednotkou na trhu?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+