MojAndroid

Ešte minulý rok Google zamestnalô trojicu mladíkov zo startupu Agawi ako externých pracovníkov, ktorí vyvíjali špeciálny systém na streamovanie aplikácií a hier z cloudu. Dnes sú títo ľudia vedení ako zamestnanci Googlu a Agawi sa oficiálne akvizíciou pripája k najväčšiemu vyhľadávaciemu gigantovi na svete. Google tak získava opäť ďalšiu technickú vymoženosť, ktorú v najbližších mesiacoch premení na zisk. Čo Agawi ponúkne používateľom Androidu?

Modern Combat 4 a

Systém Agawi, čo je skratka pre “Any game, anywhere, instantly“, ponúka streamovanie aplikácií a hier z cloudu. Znamená to, že sa môže úplne zmeniť spôsob, akým používame naše mobilné zariadenia. V budúcnosti si do nich totižto nebudeme musieť inštalovať žiadne aplikácie alebo hry, ale budeme k nim pristupovať online, napríklad cez prehliadač. To Googlu samozrejme vyhovuje, nakoľko môže do prehliadača umiestniť reklamu a speňažiť tak inak bezplatne dostupnú službu.

Náš tip
Google začal s lovom bezpečnostných chýb v Androide, ponúka odmenu až 8000$

Ďalším využitím takéhoto streamovania môže byť vyskúšanie si aplikácie predtým, ako si ju kúpite či nainštalujete. Jednoducho si vyskúšate, ako funguje v cloude a potom sa rozhodnete, či si ju chcete nainštalovať aj do mobilu. Využití tejto technológie je mnoho a je otázne, čo všetko Google pre nás v oblasti mobilných hier pripravuje. Necháme sa však prekvapiť a o prípadných novinkách o Agawi vás budeme rozhodne informovať.

Zdroj: AndroidAuthority

19.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+