MojAndroid

Spoločnosti Google a Acer sa dostali do mierneho sporu, keď mali spoločne vytvoriť smartfón. Tento krok bol však náhle zrušený, lebo spoločnosť Acer pristúpila na tvorbu smartfónu s vlastným operačným systémom – Aliyun OS.

Spoločnosť Google sa k celej záležitosti vyjadrila:

„Kompatibilita je základom systému Android a zabezpečuje konzistentné zážitky vývojárov a používateľov. Verzie, ktoré nie sú kompatibilné, podobne ako Aliyun, oslabujú celý systém. Všetci členovia Open Handset Alliance sa zaviazali k vytváraniu kompatibilných zariadení s OS Android. To však členom aliancie nezakazuje vytvárať konkurenčné systémy.“

Spoločnosť Google sa snaží zachovať celistvosť systému Android, aby nedochádzalo k jeho triešteniu. Andy Rubin sa ešte v roku 2011 na margo tohto vyjadril nasledovne na svojom blogu:

„ Ak niekto chce priniesť na trh zariadenia s kompatibilným operačný systém s Androidom, musí dodržiavať isté základné pravidlá, ktoré zaručujú kompatibilitu s operačným systémom a aplikáciami. Náš proti-fragmentačný program je pre nás prioritou a vďaka nemu môžeme prinášať používateľom a vývojárom ten najlepší zážitok. V skutočnosti sa všetci členovia k tomu zaviazali ešte v roku 2007, kedy bola Open Handset Alliance založená.“

Dodávatelia OS Aliyun vytvárajú operačný systém založený na linuxovom jadre, a je tak zabezpečená možnosť, aby aplikácie pre Android boli schopné bežať aj pod týmto operačným systémom. Veríme však, že sa spoločnosti Google a Acer čoskoro dohodnú, inak by trieštenie pravdepodobne nepomohlo ani jednej zo spoločností.

Zdroj, foto: The Verge, Phandroid, Acer, Google

15.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+