Google prináša pokročilú 3D grafiku Seurat. Je určená najmä pre VR

20. mája 2017 0

S technológiou Seurat teraz prináša Google zaujímavú novinku. Ponúka vývojárom hier a tvorcom filmov nový spôsob prenesenia 3D snímkov na mobilnú verziu virtuálnej reality. Seurat, technológia pomenovaná po francúzskom maliarovi prenáša zložitý 3D obraz a jeho upravené a zjednodušené zobrazenie môže byť následne zobrazené aj na mobilnom hardvéri.

TIP:Google uviedol projekt Kotlin, špičkový programovací jazyk pre tvorbu Android aplikácií│Google I/O 2017

Prvý deň Google I/O 2017 priniesol hneď testovanie technológie Seurat na ukážke z filmu Rogue One. Render scény, ktorý by trval na vysokovýkonnom PC približne hodinu sa vďaka technológii Seurat dokázal vykresliť na mobilnom hardvéri za 13 milisekúnd. Nástroje Seurat redukovali textúry a tiež počet polygónov. Na základe krátkeho demo videa je vidieť, že výsledok nebol tak skvelý ako kinematografická scéna. Avšak bol vskutku výborný vzhľadom na vykreslenie pomocou mobilného hardvéru.

TIP:Android O bude rýchlejší, šetrnejší bude aj k batérii | Google I/O 2017

Technológia Seurat rozhodne má potenciál. Omnoho väčším problémom je v súčasnosti pomerne výrazný nedostatok obsahu pre mobilnú verziu virtuálnej reality. Všetky prostriedky, ktoré teda dokážu tvorcom zjednodušiť a uľahčiť tvorbu 3D prostredia sú rozhodne vítané.

Zdroj: engadget

Zapojte sa do diskusie (0)

Tagy :

Pravidlá diskusie
Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.
Nahlásiť chybu v článku
  1. Loading ...
Diskusia k článku

Potrebujete poradiť? Vyskúšajte AndroidForum.sk


Aktuálne témy a príspevky: