MojAndroid

Spoločnosť Google dnes oslavuje svoje 23. narodeniny s novým animovaným logom na domovskej stránke prehliadača. O novinke informoval portál 9to5Google.

Dočasné Google Doodles sú súčasťou prehliadača už od roku 1998

Tradícia známa pod názvom Google Doodle začala v auguste 1998, niekoľko dní pred založením spoločnosti, na oslavu festivalu Burning Man.

Dnes sa písmeno „l“ zmení na sviečku, ktorá je zapichnutá v torte s číslom 23. Ostatné písmena v logu zmenia farbu a dostanú čokoládovú polevu. Po niekoľkých sekundách sa spodná časť torty zmení na roztomilú tvár a privíta vás.

Spoločnosť bola v skutočnosti založená o niekoľko týždňov skôr

Kým spoločnosť bola oficiálne založená 4. septembra 1998, svojvoľne si zvolila dátum 27. septembra ako deň, kedy bude oslavovať narodeniny. História samotného prehliadača dokonca siaha až do roku 1996.

Cieľom zakladateľov Sergeya Brina a Larryho Pagea bolo vytvoriť vyhľadávací nástroj na jednoduché prehliadanie neuveriteľného množstva informácií, ktoré sa na internete rýchlo zbierali. Túto skutočnosť dokonca odzrkadľuje aj samotný názov „Google“, vychádzajúci zo slova „googol“, ktoré v matematike označuje číslo 10 100. Názov sídla spoločnosti, „Googleplex“, je navyše odvodené od ešte väčšieho čísla s označením „googolplex“ (10 na googol, čiže 10 na 10 100).

Technologický gigant si na oslavu pripravil aj zľavy v Google Store

V niektorých častiach sveta spoločnosť navyše počas svojich narodenín ponúka špeciálne akcie v oficiálnom Google Store. Niektoré z nich taktiež zákazníkom umožnia získať zadarmo jeden z propagačných produktov alebo zľavu pri objednávke nadchádzajúcich smartfónov zo série Google Pixel 6.

Náš tip
Dynamické motívy z Androidu 12 možno získajú aj smartfóny iných výrobcov

27.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+