MojAndroid

Po zverejnení včerajších čísiel s aktiváciami zariadení s Androidom tu máme ďalšie, ktoré sa týkajú percentuálneho zastúpenia jednotlivých verzií Androidu na trhu. Developerská stránka pre Android zverejnila nové štatistiky, podľa ktorých je Android 4.0 Ice Cream Sandwich už na takmer 21% všetkých zariadení – tých je mimochodom už viac ako 480 miliónov. Po mesiaci sa tak toto percento zvýšilo o 6%, keď začiatkom minulého mesiaca bola táto verzia OS len na 15,9% zariadení. Svoj podiel na trhu si pomaly začína ukrajovať aj Android 4.1 Jelly Bean, ktorý sa nachádza na 1,2% všetkých smartfónov či tabletov. Oproti júlu to znamená poskok len o 0,4%.

Najviac rozšírenou verziou Androidu je aj naďalej Android 2.3.x Gingerbread s percentuálnym zastúpením 57.5%. Hneď za ním sa pomaly ale isto vytráca postarší Android 2.2 Froyo.

Percentuálne zastúpenie jednotlivých verzii Androidu na trhu:

  • Android 4.1 (Jelly Bean): 1.2%
  • Android 4.0.0 – 4.0.4 (Ice Cream Sandwich): 20,9%
  • Android 3.1-3.2 (Honeycomb): 2.1%
  • Android 2.3-2.3.7 (Gingerbread): 57,5%
  • Android 2.2 (Froyo): 14%
  • Android 2.1 (Eclair): 3,7%
  • Android 1.6 (Donut) 0.4%
  • Android 1.5 (Cupcake): 0.2%

Novšie verzie Androidu sa tak pomaly dostávajú do novších zariadení a v blízkej dobe tak budeme svedkami ďalšieho nárastu podielu Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich. Novší Jelly Bean bude rásť, ale zatiaľ to vyzerá tak, že len pomalším tempom. Všetko sa to rozbehne, keď výrobcovia začnú predstavovať telefóny a tablety, ktoré budú už pri uvedení na trh fungovať s najnovšou verziou Androidu. Androidu 4.0 trvalo takmer rok ,aby sa dostal na 21% zariadení. Bude to aj prípad Androidu 4.1 Jelly Bean? Dúfajme, že nie.

Akú verziu operačného systému Android máte vo svojom zariadení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj: Android Developers

 

 

6.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+