MojAndroid

Je to veru poriadne dávno. Spoločnosť, resp. vyhľadávač Google poznáme už 19 rokov. Za ten čas sa vo svete veľa zmenilo a hoci sa niekoľkokrát zmenil aj vzhľad najnavštevovanejšej stránky na internete, bez problémov by ste spoznali všetky predchádzajúce verzie. Možno až na tú úplne prvú.

Žiadne logo, iba text

Toto je totiž jedna z najstarších podôb stránky, ktorú dnes pozná zrejme každý, kto prišiel do kontaktu s počítačom či smartfónom. Zrejme nikto v tej dobe netušil, kam sa Google za ďalších 19 rokov prepracuje.

Minimálne, no viditeľné zmeny

Už prvá beta verzia vyhľadávača bola veľmi podobná tej, akú poznáme dnes. Kreslený font písma však naznačuje, že sa jedná o logo z minulého tisícročia. Ďalšie verzie vyhľadávača však už boli čoraz podobnejšie tej súčasnej. Všetky majú ale spoločnú jednoduchosť, ktorá bola pre Google typická už od začiatku.

Vzhľad stránky z roku 2000 (vyššie) a 2003 (nižšie) je už mnohým z vás určite známy. Ide o roky, kedy bol internet čoraz populárnejší aj u nás. Okrem toho, táto podoba loga s minimálnymi zmenami platila ešte dosť dlho.

Google ako ho poznáme dnes

Väčší redizajn prišiel v roku 2010 a menšie zmeny nastali ešte aj v roku 2013. Zrejme najväčšia zmena od čias beta verzie vyhľadávača nastala iba pred dvomi rokmi. Google vtedy predstavil nové logo, ktoré platí do dnes. Je ešte jednoduchšie, založené na minimalistickom “flat” prístupe, no zároveň reprezentuje jednoduchosť a eleganciu, ktoré sú pre Google typické. Uvidíme, kedy príde ďalšia zmena tohto ikonického loga, ktoré sa v priebehu času síce menilo, no jeho podstata zostala rovnaká.

Zdroj: TNW

4.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+