MojAndroid

Vyhľadávací gigant Google nevylepšuje len svoje služby, ale aj odmeny pre Miestnych sprievodcov, ktorí mu pomáhajú pri budovaní Google Máp. K dispozícii je pre nich 1 TB úložiska v službe Drive zdarma či možnosť zúčastniť sa veľkého summitu v roku 2016. Google totiž krok za krokom získava pre svoje Google Mapy relevantnejšie informácie práve vďaka programu Miestnych sprievodcov.

Poctiví prispievatelia mali už pred tým napríklad výsadu dostávať pozvánky na exkluzívne podujatia vo vybraných mestách (50+ recenzií), či získať každoročný ďakovný darček za pravidelné kvalitné príspevky do Máp Googe (200+). Stačí pridať informácie a fotografie pre turistické atrakcie, reštaurácie a podobne. Prispievatelia sú pritom rozdelení do 5 úrovní podľa množstva príspevkov. Momentálne Google aktualizoval program o tieto body:

  • Miestni sprievodcovia, ktorí sa posunú do druhého levelu (5 – 49 bodov) budú mať skorší prístup k novým produktom a funkciám od Google.
  • Prispievatelia z levelu 3 (50-199 bodov) dostanú vedľa svojho mena odznak a miesto, ktoré zrecenzujú bude označené ako “ohodnotené dôveryhodným sprievodcom”.
  • Úroveň 4 (200 – 499 bodov) však už vyzerá poriadne zaujímavo – od Googlu máte dostať až 1 TB úložiska Drive zdarma, čo inak stojí 9,99 dolárov mesačne.
  • No a pre tých najusilovnejších miestnych sprievodcov, teda pri dosiahnutí 500+ bodov, je tu možnosť dostať sa na prvé veľké stretnutie miestnych sprievodcov v roku 2016.

Čo sa na takomto summite bude diať, je ešte tajomstvom, no účastníci budú mať podľa Google možnosť “stretnúť ostatných top sprievodcov z iných častí sveta, preskúmať areál Google a dostať najnovšie informácie o Google Mapách.” Po prihlásení k účtu Google sa nám dalo označiť nové miesto v Google Mapách na Slovensku i v Rakúsku, no zatiaľ nevieme potvrdiť, ako presne prebieha bodovanie za pridanie nového miesta, recenzie či fotografií k lokalitám, pretože nami pridané lokácie zatiaľ prebiehajú schvaľovacím procesom v Googli.

Zdroj: theverge.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+