MojAndroid

Dotykové gestá patria medzi funkcie smartfónu, ktoré si používateľ veľmi rýchlo osvojí a naučí sa používať. Ako najlepší príklad môžeme uviesť notifikačnú lištu systému Android, ktorú otvoríte pohybom prsta zhora nadol, alebo listovanie strán aplikácií zľava do prava a naopak. V prípade, že by ste chceli rozšíriť možnosti a sami riadiť aké funkcie jednotlivé gestá vykonajú, predstavujeme vám aplikáciu GestureControl, od vývojárov vystupujúcich pod prezývkou Good Mood Droid (GMD).

GMD Gesture Control

Aby ste mohli aplikáciu používať, musí mať vaše zariadenie ROOT a v nastaveniach povolené ladenie USB vo vývojárskych možnostiach. Po spustení sa vám zobrazia aktívne gestá pre tablet, ktorých zoznam nájdete nižšie. V prípade, že aplikáciu používate na smartfóne, využite možnosť jednoduchších gest s jedným prstom a v ponuke Gestures zvoľte možnosť Phone. Ešte pred samotným použitím, odporúčame kalibráciu rohov obrazovky, ktorú nájdete v menu Advanced.

Okrem preddefinovaných dotykových gest si môžete vytvoriť aj vlastné, pomocou jednoduchého systému v položke Custom Gestures, kde zadáte názov gesta, pohyb, počet prstov a samozrejme akciu, ktorú má vykonať. V ponuke sú napríklad skratky na kontakty, nastavenia, vyhľadávanie, menu a mnohé iné.

GMD Gesture Control  GMD Gesture Control  GMD Gesture Control

Zoznam základných gest aplikácie GMD Gesture Control:

  • pohyb 4 prstov vpravo – otvorí predchádzajúcu obrazovku
  • pohyb 4 prstov vľavo – otvorí ďalšiu aplikáciu
  • rozpínanie 4 prstov –  otvorí LaunchPad
  • pohyb 3 prstov dolu – krok späť
  • pohyb 3 prstov hore – ponuka nedávno použitých aplikácií
  • pohyb 4 prstov hore – zobrazí status bar (experimentálna funkcia)
  • používateľ si môže vytvoriť aj iné gestá v ponuke Custom Gestures

V obchode Google Play nájdete dve verzie aplikácie. Lite verzia, určená na odskúšanie funkcií poskytuje len obmedzené možnosti a je v ponuke zdarma. Ak si budete chcieť užiť plnú verziu, zaplatíte nemalú sumu 4,12 €.

Verzia: 10.1.9-release
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 10.1.9-release
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 10.1.9-release
Aktuálna cena: 6,00 €
Verzia: 10.1.9-release
Aktuálna cena: 6,00 €
30.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+