MojAndroid

Google v poslednom čase spravil vo svojom e-mailovom klientovi niekoľko zmien, ktoré používateľom uľahčili najmä vyhľadávanie. Okrem podpory pre vyhľadávanie vo vnútri dokumentov priložených v e-mailoch, to bolo aj vyhľadávanie v cloudovej službe Google Drive. Dnes sa podpora vyhľadávania rozšírila o ďalšie možnosti a najnovšie môžete použiť rôzne kritéria ako dátum, veľkosť príloh, od koho bola správa prijatá alebo komu odoslaná.

 

Použitie novinky je veľmi jednoduché. Stačí ak viete správnu syntax operátorov a do vyhľadávacieho poľa zadáte svoje vlastné kritéria. Ak budete chcieť vyhľadať napríklad mesiac staré správy, použijete parameter “older_than: 1m”. Ak majú byť výsledky vyhľadávania ešte viac špecifické, môžete pridať jednotlivé kritéria jedno za druhým. Napríklad syntax parametrov v tvare “older_than: 1m larger:1m”, vyhľadá správy staršie ako 1 mesiac s veľkosťou príloh väčších ako 1MB. Využiť môžete napríklad aj vyhľadávanie v histórii chatu (is:chat “vyhľadávané slovo”) alebo presného výrazu uzatvoreného v úvodzovkách. Možností je naozaj veľa a kompletný zoznam parametrov, ktoré je možné použiť nájdete na tomto odkaze: support.google.com.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pridané boli aj ďalšie vylepšenia, vďaka ktorým môžete teraz priamo z e-mailu otvárať Google Earth súbory (.kml a .kmz) -tie sa zobrazia v internetovom prehliadači. Okrem Gmailu sa niekoľkých noviniek dočkal aj Google Drive. Pridané boli nasledovné novinky:

  • Možnosť vyhľadávať v dokumentoch na základe kontaktu, s ktorým ste ho zdieľali
  • Pri pridávaní súborov do adresárov je teraz možné vytvoriť aj nový adresár
  • Do Google drive môžete teraz uploadovať celé adresáre  ich jednoduchým presunom z PC do Google Drive otvorenom v Chrome
  • Vyhľadávať môžete aj v koši

Zdroj: GoogleBlog, 2

15.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+