MojAndroid

O tom, že Google pripravuje novú verziu aplikácie Gmail, sme vás už informovali dávnejšie. Očakávalo sa, že internetový gigant ju predstaví spolu s Androidom 4.3 Jelly Bean na vývojárskej konferencii Google I/O, čo sa však nestalo. Zdá sa však, že nový Gmail skutočne príde a to možno už túto stredu o 18:00 nášho času. Informoval o tom portál Androidpolice

gmail aplikacia

Gmail prinesie so sebou nové používateľské prostredie podobné aplikácii dostupnej na platforme iOS. Okrem toho by mal disponovať podporou Full Screen režimu a ovládania gestami. Pridané bude nové postranné menu, ktoré sa zobrazí posunom prsta zľava doprava. Obsahovať by malo triedenie doručených e-mailov v nových kartách, ako Primary, Social, Promotions a Update.  Panel pre prepínanie Gmail účtov zostane umiestnený navrchu. Pribudne tu aj tlačidlo pre vyvolanie kontextového menu. Funkcie zo spodného panelu sa presunú do vrchnej lišty.

Webová verzia nového Gmailu
Webová verzia nového Gmailu

Spolu s aplikáciou prejde zmenami aj webová verzia Gmailu. Podľa screenshotov, ktoré sa podarilo získať, bude obsahovať rovnaké karty pre triedenie e-mailov rôzneho typu. Ďalšie kategórie si budete pravdepodobne môcť pridať aj podľa vlastného uváženia.

Na screenshotoch aplikácie Gmail je však niekoľko nezrovnalostí, ktorých si všimol redaktor Androidpolice. Ako tvrdí zdroj, screeny majú byť údajne použité na oficiálnom Google blogu pri predstavovaní novej verzie. Niektoré e-maily však majú gramatické chyby a triedenie e-mailov tiež nie je správne. Navyše, nie všetky fonty sú jednotné a angličtina v nadhľadoch správ tiež nie je práve najlepšia. Možno sa nakoniec dočkáme verzie UI, ktorá sa náhodou objavila na jednej z prednášok na konferencii Google I/O. Záber slidu z prednášky uvádzame nižšie.

gmailapp

27.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+