MojAndroid

Gmail je asi najpoužívanejšia aplikácia na komunikáciu prostredníctvom mailov. Denne ho používajú milióny používateľov. Nie vždy však máte možnosť byť aktívny. V prípade, že potrebujete odoslať dôležitý mail v čase, keď nebudete pri počítači, budete môcť naplánovať odoslanie e-mailu na daný čas.

Od dvoch minút do 50 rokov

Plánovanie odoslania mailu je praktickejšie, než si myslíte. Predstavte si, že potrebujete poslať dôležitý mail človeku, ktorý ich denne dostáva 150. Potrebujete tak vystihnúť chvíľu, keď si ho všimne, lebo je na počítači. K písaniu sa ale dostanete o jedenástej večer a viete, že ak ho pošlete teraz, ráno sa stratí v kope ďalších. Áno, teoreticky môžete počkať s konceptom do rána, a potom mu ho poslať, ale určite je oveľa praktickejšie, keď ho môžete načasovať.

Plánovaný mail má menšiu šancu stratiť sa v pošte ľudí, ktorý ich denne prijímajú desiatky
Plánovaný mail má menšiu šancu stratiť sa v pošte ľudí, ktorí ich denne prijímajú desiatky

Celkom zaujímavé je rozpätie načasovania. Po detailnom pohľade do kódu Gmailu sa prišlo na to, že je nastavené od 2 minút až po 50 rokov. Teoreticky tak môžete dnes naplánovať, že vášmu synovi o 50 rokov príde e-mail s blahoželaním k 70. narodeninám. Ak sa bojíte, že v čase, na ktorý ste mail naplánovali, zrovna nebudete online, nevadí. E-mail sa totiž odošle na separátny cloud, odkiaľ sa odošle v naplánovanom termíne.

Dočkáme sa už čoskoro

Na plánovanom odosielaní e-mailov sa pracuje už nejaký ten čas. Prvýkrát sa objavili informácie už ku koncu minulého roka, vtedy to ale boli iba špekulácie. Teraz je to už celkom blízko a mohli by sme sa toho dočkať už čoskoro. Poteší vás takáto nová funkcia? Viete si predstaviť jej reálne využitie vo vašom bežnom živote? Napíšte nám o tom do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Gmail po aktualizácii ponúka funkciu Smart Compose pre všetkých
Náš tip
Gmail pre Android dostáva Material Design 2.0
17.3.2019
Zdroj: Phandroid

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+