MojAndroid

Tohtoročná konferencia Google I/O bola skutočne bohatá na najrôznejšie novinky a v ich záplave zostala trochu nepovšimnutá správa o možnosti zasielať peniaze ako prílohu mailu. Google tak chce používateľom sprístupniť túto možnosť prevodu peňazí cez Gmail ako jednoduchú alternatívu služieb typu PayPal.

Zasielanie peňazí Gmail príloha

Samotný proces je veľmi jednoduchý a podobá sa na pripájanie bežnej prílohy v podobe obrázkov, alebo textového dokumentu. Stačí len kliknúť na symbol „$“ v ponuke príloh a zvoliť príslušnú sumu. Google uvádza, že finančné prevody budú chránené proti zneužitiu a budú zdarma, ak bude používateľov bankový účet prepojený s Google Wallet, alebo bude využívať ostatok, ktorý na Google Wallet má. Pri použití debetných a kreditných kariet sa bude účtovať malý poplatok.

Na zaslanie peňazí týmto spôsobom musíte byť starší než 18 rokov, mať samozrejme gmailovú schránku a byť registrovaný v službe Google Wallet. Momentálne je služba dostupná len z desktopov, sme však presvedčení, že vďaka svojej užitočnosti sa čoskoro stane aj súčasťou mobilných aplikácií. Služba zatiaľ reálne dostupná nie je, pre používateľov Gmailu by mala byť možnosť zasielania peňazí sprístupňovaná postupne v najbližšej budúcnosti.

Zdroj: phandroid, google

17.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+