MojAndroid

Google doteraz umožňoval posielať peniaze cez webovú verziu Gmailu. Od dnes sa však peniaze dajú posielať aj cez mobilnú aplikáciu e-mailového klienta na Androide.  Služba zatiaľ funguje iba v niektorých regiónoch, u nás ju tak zatiaľ nevyužijete.

Send-money_blog_medium

Po novom je možné v Gmaili posielať peniaze ako prílohu, a to na akúkoľvek inú adresu prijímateľa. Požadovanú čiastku stačí k správe priložiť ako prílohu. Okrem posielania môžete cez Gmail odoslať aj žiadosť o zaplatenie. K tomu, aby ste posielanie peňazí mohli používať so svojim Google kontom, je potrebné registrovať sa v službe Google Wallet.

Transfer-money_blog_medium

Služba je dostupná úplne zadarmo s jediným háčikom. Tým je jej dostupnosť, resp. nedostupnosť. Dnes cez aplikáciu Gmail môžete odosielať alebo prijímať peniaze iba v USA a nikde inde. Kedy sa sprístupnenia novinky dočkáme aj v iných krajinách je zatiaľ otázne.

Zdroj: Androidauthority

 

15.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+