MojAndroid

Spam filtre od Google sú jednými z najlepších v odvetví a blokujú 99,9 % hrozieb, podľa Google. Samozrejme, vždy je čo vylepšovať, aby sa udržali na vrchole ochrany.

Google si je vedomý, že malvér sa neustále vyvíja, a tak aj on vyvinul pokročilý nástroj so strojovým učením. Tento skener nasadil koncom roka 2019 a funguje popri inom softvéri, ktorý využívali.

Ukázalo sa, že investícia do pokrokového systému bola správna, nakoľko od jeho spustenia sa mu podarilo detegovať o 10 % viac malvéru. Zaznamenali aj nárast zabránených nárazových útokov, ktoré robia problém strojovému učeniu – o 150 % vyššia miera detekcie.

Nárast zachytených útokov od Google
Počet útokov, ktorým umelá inteligencia zabránila

V súčasnosti však filter sleduje len dokumenty, ktoré sú najčastejšie zneužívanou formou. Avšak Google hovorí, že by sa v budúcnosti mohol rozšíriť aj na menej zneužívané formáty súborov. My ako používatelia nemusíme robiť nič, aby sme si užili pokročilú ochranu od Google. Tá vyšla postupne pre každého, aby nás chránila v nebezpečnom svete internetu.

Náš tip
Ako sa chrániť pred malvérom? Tipy a prevencia pred hrozbami v smartfónoch
Gmail
Gmail
Developer: Google LLC
Price: Free
28.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+