MojAndroid

Gmail pre smartfóny dostáva staro-novú funkciu, ktorá už je dlhodobo dostupná na počítačoch. Ak ste si kúpili letenku online, Gmail vám pravdepodobne vytvoril kartu, ktorá obsahovala informácie o vašom lete. Netušíme, prečo táto funkcia neprišla na Android už skôr, ale sme radi, že prichádza aspoň teraz.

Ak ste si v minulosti kúpili letenku a prišiel vám email, určite ste si všimli, ako šikovne Gmail vytiahol informácie o vašom lete z takého emailu. Dokáže ich použiť dokonca aj v mapách alebo ich vloží aj do vášho účtu v Kalendári Google. Táto pomôcka je veľmi šikovná v prípade, že nechcete do detailov čítať celý email od leteckej spoločnosti. Mimochodom, táto funkcia prichádza aj na zariadenia so systémom iOS.

Gmail sumarizuje informácie o vašom lete
Takto Gmail sumarizuje informácie, nielen o vašom lete.

Ako sme spomínali, táto funkcia bola donedávna exkluzívna pre počítače. Najnovšia aktualizácia pre Gmail tieto karty sumarizujúce informácie o posledných nákupoch priniesla aj do mobilu. Možno už dnes sa vám to môže zobraziť, napríklad aj pri kúpe predplatného, tak ako spomína obrázok od 9to5Google.

Presné údaje, ktoré Gmail zosumarizuje, záležia od jednotlivých predajcov alebo leteckých spoločností. No s istotou vám vieme povedať, že budú obsahovať aspoň názov položky, cenu, dátum a čas zakúpenia. Ďalšie položky, ktoré sa vám takto môžu zobraziť, sú sledovacie číslo zásielky, očakávaný dátum doručenia a pod. Na zariadeniach s iOS karta zaberá celú obrazovku a môže pokračovať aj nižšie, kým na Androidoch je táto karta menšia a môže byť zväčšená po kliknutí.

Ak vaše zariadenie nemá túto funkciu nezúfajte, v priebehu týždňa by mala postupne doraziť na väčšiu zariadení.

Videli ste už našu rubriku Nákupný poradca? Vyberáme z nej pre vás články o najodolnejších smartfónoch, aké kúpite na Slovensku. Taktiež si pozrite skvelý článok o smartfónoch, ktoré ponúkajú najlepšiu výdrž.

2.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+