MojAndroid

V minulosti bolo možné prostredníctvom služby Gmail od spoločnosti Google posielať súbory, ktoré nepresiahli 25 MB veľkosť. Teraz sa však všetko mení a Google pristupuje ku kroku, že integruje službu Google Drive do služby Gmail, čo bude mať za následok pre koncového používateľa možnosť posielať súbory a prílohy e-mailu väčšie ako 25 MB.

Google pristúpil k tomuto kroku zatiaľ len na niektorých kontách a postupne bude túto možnosť rozširovať, takže môžete si skontrolovať, či patríte medzi prvých vyvolených. Na to, aby ste mohli posielať prílohy s veľkosťou až 10 GB prostredníctvom e-mailu, musíte mať aktivované nové rozhranie služby Gmail, ktoré Google ponúka po prihlásení do služby. V skutočnosti ide len o odoslanie linku na súbory, ktoré pripojíte k vášmu mailu, teda v skutočnosti sa neposiela celý obsah v podobe 10 GB dát.

Táto možnosť je veľmi dobrou príležitosťou, ako zdieľať napríklad svoje fotografie a väčšie súbory so svojimi priateľmi, alebo rodinou. Aj keď pravdepodobne nebudete nikdy posielať 10 GB fotografií, poskytovaná možnosť rozširuje pozitívne smerovanie služby Gmail pre svojich používateľov. Služba bude postupne rozširovaná medzi všetkých používateľov služieb od spoločnosti Google.

Zdroj, foto:  Gmail Blog

28.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+