MojAndroid

Gmail prináša praktickú novinku – doplnky aplikácií tretích strán. Tie umožnia pridať do natívneho Gmailu add-ony, ktoré ponúkajú novú funkcionalitu. Tieto doplnky budú natívne a nahradia tak rôzne alternatívy, ktoré si používatelia inštalovali napríklad cez Google Chrome.

Náš tip
Gmail teraz podporuje úlohy z Microsoft Exchange

Add-ony budú fungovať vo webovej verzii, na Androide, aj na iOS zariadeniach. Už od začiatku budú dostupné napríklad integrácie funkcií zo služieb Intuit, Salesforce, či Prosperworks. Gmail však dopredu upozorňuje, že doplnky budú dostupné len pre biznisových zákazníkov a bežný používateľ k nim nebude mať prístup.

Doplnky budú pre používateľov dostupné až neskôr v tomto roku a nainštalovať sa budú dať iba priamo cez G Suite obchod. Zatiaľ nie je jasné, aké doplnky Gmail bude podporovať, no zrejme pôjde o funkcie služieb ako Asana, Slack, Trello, Dropbox a podobne.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: TheVerge

10.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+