MojAndroid

Spoločnosť Google predstavila nové rozhranie obľúbeného Gmailu. Momentálne je vo fáze zdokonaľovania a inovovania, no od budúceho mesiaca by malo byť k dispozícii pre všetkých používateľov.

Náš tip
Google prináša doplnky do služby Gmail. Podporujú aplikácie tretích strán

V blogu, ktorý sa objavil na stránkach G Suite, spoločnosť vysvetľuje detaily ohľadom nového rozhrania. Keď bude rozhranie hotové a k dispozícii, používatelia naň budú môcť prejsť okamžite alebo sa môžu rozhodnúť kedy naň prejdu. Pokiaľ sa nerozhodnú, po dvanástich týždňoch budú všetci presmerovaní na nové rozhranie, pričom už nebude možné vrátiť sa späť.

Správa zatiaľ hovorí len o používateľoch G Suite. Čo sa týka používateľov Gmailu, nepotvrdilo sa nič. Google ale nemá dôvod rozdeľovať používateľov, takže pravdepodobne tieto možnosti budú k dispozícii aj pre normálnych používateľov Gmailu.

Náš tip
Viac ako 90 % používateľov Gmailu stále nevyužíva dvojstupňovú autentifikáciu

Nový Gmail

Nové rozhranie Gmailu so sebou prináša množstvo noviniek. Okrem novej grafiky sa používatelia môžu tešiť napríklad na inteligentné odpovede, prípadne možnosť odložiť si e-mail na neskôr. Pribudol aj panel rýchleho prístupu k poznámkam, kalendáru, úloh alebo mnohým ďalším zaujímavým funkciám. Novinkou sú aj dôveryhodné e-maily, pri ktorých je možné nastaviť, kedy sa automaticky zmažú. Toto rozmedzie môže byť od jedného dňa až po 5 rokov.

Ak máte záujem o aktivovanie nového mailu, je to veľmi jednoduché a trvá to pár sekúnd. Stačí len otvoriť Gmail vo vašom prehliadači a v nastaveniach nastaviť nové rozhranie. Kompletný návod nájdete v tomto článku. Páči sa vám toto nové rozhranie alebo zatiaľ zostávate pri starom?

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

5.6.2018
Zdroj: gsmarena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+