MojAndroid

Dnešný deň sa modrými písmenami zapíše do histórie celosvetovej mailovej komunikácie. Prichádza nová, obrovská a nečakaná zmena, ktorá od základov zmení svet internetu a mailových služieb.

Služba Gmail bola spustená presne pred deviatimi rokmi, 1. apríla 2004. Za tú dobu priniesla stovky nových funkcií a vylepšení, ktoré výrazným spôsobom posunuli hranice využiteľnosti mailovej služby ako takej. Všetky doterajšie novinky sú však úplné taľafatky v porovnaní prevratnou funkciou, ktorá je dostupná oddnes – Gmail mení svoju farbu z opozeranej červenej na sviežu modrú!

Gmail Blue

Je to logický krok, nakoľko červená farba pri dlhšom používaní mailu unavuje oči a podvedome zbytočne vyvoláva napätie, hnev a rozdúchava vášne. Naopak, modrá pôsobí upokojujúco a utišujúco. Projektoví manažéri sa podľa vlastných slov nechali inšpirovať prírodou, keďže modrá je farba oceánu, alebo oblohy.

Ako ďalej vysvetľujú tvorcovia Gmail Blue, implementáciu tejto funkcie zamýšľali už pri spustení Gmailu v roku 2004, bohužiaľ, nízka úroveň vtedajších technológií im to neumožňovala. Dnes, po náročnom šesťročnom výskume, sa to však podarilo – kompletné prostredie Gmailu, vrátane virtuálnych tlačidiel, menu, textu, všetko je v krásnej modrej. Viac napovie video od autorov.

1.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+