MojAndroid

Aplikácia Gmail v systéme Android práve získala ďalšiu funkciu od svojho veľkého brata na desktope. Približne od verzie 8.7 a vyššej môže služba Gmail pre systém Android zrušiť odosielanie e-mailov. Ak v poslednú chvíľu zistíte, že vám v maily chýba niečo dôležité, alebo objavíte gramaticu chybu, tak máte niekoľko sekúnd, aby ste rýchlo zvrátili správu a potrebné veci doplnili, poprípade opravili.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Jednoduchý návrat do editora správy

Ak poznáte funkciu zrušenia odosielania správy v aplikácii Inbox, tak zistíte, že implementácia v službe Gmail je v podstate identická. Po obdržaní verzie Gmailu s touto novinkou sa vám po odoslaní e-mailu v dolnej časti obrazovky objaví lišta, ktorej tlačidlo vám povolí dodatočné zmeny v správe. Po kliknutí na tlačidlo sa dostanete naspäť do editora správy. Ak však správu upraviť pred finálnym odoslaním nestihnete, nezúfajte. Nový Gmail ponúkne možnosť, pomocou ktorej môžete zariadiť, aby príjemca k už odoslanej správe napokon nemal prístup. V oboch prípadoch treba však kliknúť na tlačidlo “zrušiť” a príjemca daný mail neuvidí.

Neznáma dostupnosť novej verzie

Túto vymoženosť sa budete musieť zrejme naučiť používať a je potrebné zistiť priamo v aplikácii, ako to všetko vlastne funguje. Nuž, jej aktuálna dostupnosť v Obchode Play zatiaľ nie je známa a nie je ani isté, kedy novú verziu dostaneme. Ak by ste chceli novú funkciu vyskúšať už teraz, Gmail v8.7 je však už dostupný v podobe APK súboru na tomto odkaze.

Náš tip
Gmail pre Android prináša automaticky exspirujúce maily

Náš tip
Gestá v Gmaili sa dajú po novom prispôsobiť

21.8.2018
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+